Pátek 28. 2. 2014

PŘEDNÁŠKA  v 18:30

Venkovský aktivismus mezi akademickou teorií a veřejnou praxí

Přednáší Pavel Klvač, obyvatel vesničky Drnovice vyučující na brněnské fakultě sociálních studií, kde vede mimo jiné i populární kurz Sociologie venkova. Rozhovor s ním si přečtěte zde.

Jak spolu souvisí revitalice bažiny a sociologie a co na to aktivisti Drnka?


HUDBA

Live Music Superheroes- gypsy jazz, swing, balkán, folklor či kletzmer… co by sis přál k tanci víc?

Jam- normální hudební imrpovizace, kde můžete být členy kapely právě vy. Vemte s sebou kytaru, valchu nebo jen hlas zpěvný, bude se hodit.


Sobota 1. 3. 2014

HUDBA

Nikola Mucha – kyjovská kontroverzní písničkářka

nikola mucha

Carpet Cabinet feat. Sisa Feherova- funky jazzoví Skaličáci s jazzovou sympaťandou

sisa feherová

CC

Poletíme?- brněnský banjo-punk

poletíme

The Rocket Dogz- pražský psychobilly-punk

rocket dogz

Cirkus Problem- pražská acustic-world music

circus-problem-ekultura-foto

Né, že by to bylo snad vhledem ke svižným rytmům z pódia a vaší aktivitě na parketě třeba, přesto se o netradiční folklorní rozcvičku v pauze mezi kapelami postará soubor Svéráz.


BLEŠÍ TRH  v 14:00

Letos – už podruhé – najdete na Pestrovečeru i bleší trh. Pokud máte chuť se zapojit, ať už jako prodejci nebo jako zvědaví nakupující, přijďte v sobotu ve 14.00 do havního sálu KD v Mikulčicích. Bleší trh bude probíhat až do pozdního večera.


DIVADLO v 16:00

Divadelní představení Antonín Huvar – autorská inscenace brněnského Buranteatru – zachycuje osud katolického kněze a politického vězně 50. let, který prošel třinácti kriminály a převýchovnými tábory. Trailer ke zhlédnutí.

“ Kde má růst srdce, musí tvrdnout dlaně.“

Režie: Zetel

Hrají: Antonín Huvar: Lukáš Rieger
… a pánové Jan Kruba, Pavel Novák v osmnácti rolích

Antonín Huvar- BuranTeatr zdroj: tv.sms.cz

Antonín Huvar- BuranTeatr
zdroj: Pavel Nesvadba

Antonín Huvar – narozen 23. 7. 1922 v Albrechtičkách u Nového Jičína -katolický kněz, monsignore, doktor teologie, vysokoškolský pedagog, katecheta, autor výchovných studií, vězněn komunisty, držitel řádu T.G.M. Mons. ThDr. papežský prelát. Prezident Mezinárodního sdružení bývalých vězňů se sídlem v Curychu.
26. 9. 1948 byl zatčen a odsouzen na deset let. Celkem prošel třinácti kriminály a převýchovnými tábory (např. Uherské Hradiště, Bory, Libkovice, Jiřetín, Mírov, Mladá Boleslav, Kartouzy, Rtyně, Svatobořice).

VERNISÁŽ, VÝSTAVY  a VÝTVARNÉ WORKSHOPY od 17:00

Vernisáž k výstavě s poeticky rebelujícím názvem Folklor is not dead započne v 17:00. Najdete to snadno, stačí se nechat vést nezaměnitelnou vůní chystaného překvapení, tóny písní starších než vaše babička a potoky vína. Tematicky, harmonicky, lokálně…ideálně.

Folklor is not dead

Výstava umělců místních i z daleka o folkloru a kořenech. Malby, fotografie, objekty, kresby, komix a mnoho dalšího…

PUK-PUK, ZLO, Milan Doležal, Petr Omelka, Milan Peleška, Nikola Polášková, Michaela Linhartová, Dalibor Krch, Folklor moderní Slovácko, Vendula Pucharová Kramářová, Mirek Frolka, Jana Náhlíková, Martin Lekavý, Jakub Novák, Bára Orlová, Leňa Lejsková, Mirek Frolka…

Podluží v běhu času – výstava plná překvapení a zajímavostí z míst, kde žijeme.

Historie a krásy lužních lesů jižní Moravy – výstava fotografií o zanikající kráse luhu v rámci putovní výstavy autorů Filipa Šálka, Jarmily Kocourkové, Miloše Spurného, Viktora Hoška, Otakara Pražáka, Jana Haladyho, Stanislava  Krejčíka, Petra Horáka a Davida Mahovského.

136

Workshopy

Výtvarný workshop vás zavede do světa moderního pojetí tradičních ornamentů a nabídne inspiraci k výrobě originálního trička, tašky, šátku.

Nějaký textil tam bude, ale pokud si chcete zkrášlit konkrétní kus svého šatníku, vezměte ho s sebou.

PicMonkey Collage

Dětský tvořivý a hravý kůtek pro MATKY a jejich malé ŠRŮBKY- pod záštitou oddílu ŠRŮBEK (brontosauří dětský oddíl pro nejmenší děti od 0 roku) si pro ty nejmenší a jejich doprovod přichystal: omalovánky, skládání a lepení dekorativních prvků… a možná…možná i stínové divadlo vlastním tělem.


PŘEDNÁŠKY v 18:00

Krajinami cizích časů – odcizení člověka od krajiny v době nedávno minulé

Přednáška o vzájemném vztahu člověka a krajiny. O tom, jak jsme se krajině odcizili a co z toho pramení do dnešních dnů.

Přenáší Eva Čermáková, archeoložka a antropoložka, autorka knihy Krajinami cizích časů.


AUTORSKÉ ČTENÍ (v čajovně) v 19:30 a 21:00

Tomáš Tvrdý Mikropovídky – Zpátky ke kořenům a zpátky.

Tomáš Tvrdý již v minulých letech na Pestrovečeru své Mikropovídky přednášel a nyní se vrací jako absolvent Literární akademie v Praze a zakladatel projektu na obrodu české literatury, LISTu (Literární stagnace).


PROMÍTÁNÍ KRÁTKÝCH FILMŮ (v čajovně) od 20:00

Studentské filmy z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Prazeatelieru filmové a televizní grafiky na téma česká  Státní hymna (krátké filmy).

Z Famu pak  Jana Kristýna Nováčková představí své audiovizuální dílo s názvem Odvaha.

A ještě jeden krátký dokument od Marie Kukulové, který se jmenuje Poslední tetička.

od 21:30 

Soubor krátkých  filmů o lužní krajině a její ochraně pod souhrnným názvem Ztracený luh. Krátké dokumenty o kráse lužní krajiny před tím než lidé řeky spoutali a o její ochraně.


EKOSTAN a EKOPORADNA Hnutí Brontosaurus

nabídne zajímavé informace z oblasti domácí ekologie, ochrany přírody a dobrovolnictví, knihy, dobrůtky fair trade, Brontosauří trička či plátěné tašky. Prezentovat se budou i další neziskové organizace.

nabídne zajímavé informace z oblasti domácí ekologie, ochrany přírody a dobrovolnictví, knihy, dobrůtky fair trade, Brontosauří trička či plátěné tašky. Prezentovat se budou i další neziskové organizace.