Pátek 27. 2. 2015

 

PŘEDNÁŠKA v 19:00

Když nám chybí tma!

Může být světlo škodlivé? Ohrožuje nedostatek tmy naše zdraví? Co je to světelný smog? Přispívá nedostatek tmy k vymírání živočišných druhů?

Přijďte diskutovat s předním českým odborníkem a sympatickým milovníkem noční oblohy Janem Hollanem.

Přednáška o světelném znečištění a jeho vlivu na přírodu, člověka a naše zdraví. A také o tom, jak to napravit. V případě dobrého počasí bude součástí přednášky vycházka do okolí s praktickými příklady a jejich komentářem.

Přednáší: RNDr. Jan Hollan, Ph.D. z Centra pro výzkum globální změny Akademie věd ČR.

HUDBA

Beata Bocek - „S kytarou jsem folková   písničkářka, akordeon mě vrací do Těšína, s koncovkou se cítím být ženou hor, mbira ze mě dělá šamanku a ukulele přináší lehkost a vzpomínky na cestování. “

Jam- normální hudební imrpovizace, kde můžete být členy kapely právě vy. Vemte s sebou kytaru, valchu nebo jen hlas zpěvný, bude se hodit.

Sobota 28. 2. 2015

 

HUDBA

The Faldatores - Grunge -Blues z Břeclavy. Google slovník definuje italský výraz „faldatore“ jako „lapper“. Název kapely však znikl jiným způsobem – ze španělského výrazu „la falda“, tedy sukně. „Faldatores“ v tomto podání můžeme interpretovat jako „Sukničkáři“. :)

Please The Trees - Psychedelický rock z Tábora. Skupina vznikla v roce 2005. Poslední, třetí řadové album ‚A Forest Affair‘ kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem v říjnu 2011 během druhého amerického turné u kalifornského San Francisca. Album vyšlo u vydavatelství Starcastic Records v říjnu 2012 a bylo oceněno výroční hudební cenou Anděl za nejlepší alternativní počin v roce 2012. Skupina odehrála v roce 2013 něco kolem třiceti vystoupení v zahraničí (Polsko, Bulhrasko, Rumunkso, Izrael, Holandsko, Belgie). Hned začátkem roku 2014 proběhlo turné v Anglii a v březnu další mesíční turné v USA, které čítalo dvacet tři vystoupení, během něhož skupina natočila čtvrté album ve studiích High Bias Recording v Detroitu s Chrisem Koltayem (The War On Drugs, Liars, Deerhunter, Akron/Family) a vRivington66 v New Yorku s Philem Weinrobem. Album vyjde v září 2015. Počínaje 1.10.2011 skupina Please The Trees vysazuje v každém městě, místě svého koncertu, strom a tak prakticky, ne jen abstraktně, naplňuje obsah svého názvu.

Mário Bihári a hosté – Nevidomý akordeonista,pianista,klarinetista,zpěvák,textař a hudební skladatel původem ze Slovenska. Hudebně začal působit v roce 1998 ve skupině KOA Zuzany Navarové. S Koou vydali šest alb, z kterých dvě dostali ocenění Žlutá ponorka a Anděl. V roce 2009 založil hudební skupinu Bachtale Apsa (dvě živá alba), která vystupovala na podiích v Německu, Lucembursku, Francii, Norsku, Rumunsku, Řecku, Bulharsku, Chorvatsku, Slovensku, Alžíru a Indii. Bihári také působil také v romské kapele Terne Čhave.

The Spankers – V součastnosti jedna z nejlepších kapel české urban music. S obrovskou energií kombinuje ska, reggae, funky, rock i rap a vytváří styl, kterému říká off-beat pop.

Messin Dehead – hard-core punk / Mikulčice

 

BLEŠÍ TRH v 14:00

Letos – už potřetí – najdete na Pestrovečeru i bleší trh. Pokud máte chuť se zapojit, ať už jako prodejci nebo jako zvědaví nakupující, přijďte v sobotu ve 14.00 do hlavního sálu KD v Mikulčicích. Bleší trh bude probíhat až do pozdního večera.

DIVADLO v 16:00

Pavol Seriš / hra Autor

PS sa narodil 23. apríla 1986 v Trenčíne. Tri dni nato explodovala atómová elektráreň v Černobyle, a uvoľnený rádioaktívny mrak malého Pavla dôkladne ožiaril. Vďaka ožiareniu začal rozprávať v troch mesiacoch a v štyroch rokoch chytil vo Váhu vlastnými rukami šťuku. :)

Autor / Po dvoch komédiách mnohých charakterov (Chutilo vám, páni?, Zo ZOO) je táto hra pre zmenu o osude jediného človeka: Autora. Autor predstavuje pracujúceho tvora, ktorý musí vytvoriť originálny zábavný program, inak príde o všetko. Divadlo, v ktorom ide herec viac za seba ako za postavu. Osobná výpoveď o úskaliach tvorby pod režijným dohľadom českého divadelného a filmového režiséra Břetislava Rychlíka.

VERNISÁŽ, VÝSTAVY  a VÝTVARNÉ WORKSHOPY od 17:00

Výstava Strom v betonu

Jak se vaří sídelní kaše? Jak se krájí krajina? Jezdí jeleni autobusem? O tom všem a mnohém dalším pojednává nová putovní výstava NESEHNUTÍ Strom v betonu, která byla dnes dokončena. Její texty ne zcela vážným způsobem informují o vážných problémech životního prostředí a seznamují veřejnost se způsoby, jak se do řešení těchto problémů zapojit.

PŘEDNÁŠKA v 18:00

Sexuální menšiny a většina – jak se navzájem vnímají

Přednáší Mgr. Martin Fafejta, Ph.D.

AUTORSKÉ ČTENÍ (v čajovně) v 19:30 a 21:00

PROMÍTÁNÍ KRÁTKÝCH FILMŮ (v čajovně) od 20:00

EKOSTAN a EKOPORADNA Hnutí Brontosaurus

nabídne zajímavé informace z oblasti domácí ekologie, ochrany přírody a dobrovolnictví, knihy, dobrůtky fair trade, Brontosauří trička či plátěné tašky. Prezentovat se budou i další neziskové organizace.

nabídne zajímavé informace z oblasti domácí ekologie, ochrany přírody a dobrovolnictví, knihy, dobrůtky fair trade, Brontosauří trička či plátěné tašky. Prezentovat se budou i další neziskové organizace.