O nás

Poslání a vize festivalu

Pestrovečer nabízí prostor pro setkávání aktivních lidí i čas pro diskuze nad aktuálními tématy. Do našeho regionu přináší kvalitní divadlo, méně tradiční hudbu mnoha žánrů a příležitosti pro mladé umělce. Pestrovečer inspiruje k aktivnímu zájmu o svět kolem nás.

Chceme spojovat lidi, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí. Povzbudit je, dobře pobavit, propojit a motivovat!

O festivalu

Pestrovečer je multižánrový festival, pořádaný Hnutím Brontosaurus a organizovaný plně dobrovolnicky s tradicí již sedmnácti ročníků.

Výtěžek z tomboly jsme každoročně věnovali na dobročinné účely – již jsme podpořili Adopci na dálku, záchranu Bělokarpatských pralesů, výsadbu zeleně na Podluží, budování včelařského arboreta v Lužicích či eko-zahrady Ekocentra Hodonín, vyvěšování ptačích budek, aj.

Hnutí Brontosaurus

Chceme svět, kde lidé nejsou lhostejní ke svému okolí, respektují a ctí přírodu a kulturní bohatství a společně o ně pečují.

Hnutí Brontosaurus je nezisková organizace, která se zaměřuje na ochranu životního prostředí a volnočasové aktivity převážně pro děti a mladé lidi. Propojujeme dobrovolnickou práci pro přírodu a památky, smysluplnou zábavu a vzdělávání s důrazem na bezprostřední kontakt s přírodou, rozvoj osobnosti a aktivní zapojení jednotlivce.

Hnutí Brontosaurus na Podluží, to je široká škála volnočasových akcí a činností na ochranu našeho přírodního dědictví.

Jsou to dětské oddíly s dlouholetou tradicí výchovy k poznání a ochraně přírody, desítky akcí, výprav, soutěží, brigád, her a táborů, pravidelné kluby pro mládež, dobrodružné akce, na které se nezapomíná, tábory, kde si mladí lidé zkusí, co sami dokáží. Ale také akce na pomoc přírodě či památkám, akce, po kterých zbude nejen spousta fotek, ale i čisté lesy, vysázené stromy, pokosené louky, opravené památky.

Kontakt

Hnutí Brontosaurus Podluží

zem.janicka@seznam.cz
pestrovecer.cz

Kulturní dům Mikulčice

Mikulčice 500
696 19
48.8196611N, 17.0509381E

Napište nám