Program

Pátek

19:30 Přednáška Moravská Amazonie (David Číp)
21:30 Koncert Neoveská cimbálová muzika

Sobota

14:00 Doprovodná akce Bleší trh
14:00 Doprovodná akce Osvětové výstavy
14:00 Doprovodná akce Ekostan
14:00 Workshop DIY kosmetika
16:00 Divadlo Čecháčci a Čoboláci
17:30 Vernisáž Umělecké výstavy a vernisáž
17:30 Tombola Doprovodná akce
17:45 Workshop Atelier ptačí budka
18:00 Přednáška Diskuze s Arnoštem Novákem
18:00 Doprovodná akce Čajovna
19:30 Koncert Bazztaarklan
20:50 Koncert Carpet Cabinet
22:10 Koncert Mucha (aj s kapelů)
23:30 Koncert The Rocket Dogz

Hudba

Neoveská cimbálová muzika
Pátek, 21:30 neoveskacm.cz 

Netradiční cimbálka v tradičním podlužáckém kroji ve složení: Lukáš Kopřiva (primáš), Rostislav Rutar (kontry), Marek a Josef Dvořáčkovi (klarinet a kontrabas) a Jaroslav Čapka (cimbál). V pátek nám připomenou nejen jihomoravské kořeny Pestrovečera, ale zahrají i současnou českou i zahraniční muziku dle přání. Už jste někdy slyšeli Metallicu na cimbál? Přijeďte si už v pátek zazpívat a zatančit!

Neoveská cimbálová muzika

Bazztaarklan
Sobota, 19:00 bandzone.cz 

Břeclavská kapela Bazztaarklan se skládá ze zkušených muzikantů (kytarista Tomáš Tesař a MC Martin „Sayko“ Zajác, perkusista Libor Pojeta a hráč na foukací harmoniku Jakub Štěpaník) a mladých hudebních talentů (baskytarista Vojtěch Kabelka, bubeník Tomáš Baťka a kytarista Květoslav Bartoš). Přesto, že společně hrají jen pár let, stihl Bazztarklan vydat CD se stejnojmenným názvem a odehrát několik koncertů po různých koutech České republiky. Kapelu z našeho regionu, která má ale jistě potenciál zaujmout i za hranicemi okresu, uslyšíte v sobotu večer jako první.

Bazztaarklan

Carpet Cabinet
Sobota, 20:30 bandzone.cz 

Slovensko-česká úderka vznikla v roce 2013, aktuální základnu má v Brně a v minulosti už rozhýbala i návštěvníky Pestrovečeru. Aktuálně má sedm členů, kteří hrají na saxofony, trubku, kytaru, klávesy, basu, bicí a vocodér svoji fúzi jazzu, soulu, rhytm & blues a funku, vždy zaručují „dusno“ na parketu pod pódiem. Za dobu svého působení stihli Carpet Cabinet odehrát řadu klubových i festivalových koncertů na Slovensku a v ČR (např. Bažant Pohoda 2015, Orava Jazz Festival 2015, Beseda u Bigbítu 2014), zvítězit v soutěži Jazz START UP 2015 nebo získat nominaci na Radiohead Awards 2014 v kategorii Objav roka. Své multižánrové pojetí rádi využívají ke spolupráci s různými hosty, jako jsou Sisa Fehérová (Pitch Bender, Fehero Rocher), Ashley Sarah Abrman (The High Corporation) nebo MC Jen Hovorka.

Carpet Cabinet

Mucha (aj s kapelů)
Sobota, 22:00 bandzone.cz 

Kamarádka, která Pestrovečer dobře zná. A teď už má profil na wikipedii, kde si o ní všechny důležité informace můžete přečíst. 🙂

Mucha (aj s kapelů)

The Rocket Dogz
Sobota, 23:30 bandzone.cz 

Tříčlenná kapela z Prahy na závěr Pestrovečera předvede parádní punkabilly/psychobilly nářez, který naplní staré zdi kulturáku rychlými rytmy ovlivněnými psychem, punkem, country a rokenrollem, které vás nenechají sedět v koutě!

The Rocket Dogz

Divadla

Čecháčci a Čoboláci — Filip Teller & Pavol Seriš
Sobota, 16:00 cz.filipteller.com 

Filip Teller a Pavol Seriš, dva představitelé mladé generace autorského komediálního divadla, spojují síly a hlavy do společného díla. Kreace „Čecháčci a Čoboláci“ je na pomezí stand-up comedy a divadla a využívá charakteristické prvky obou protagonistů: slovní i pohybovou komiku, tanec, zpěv či improvizaci. Autobiografické výpovědi se zde střetávají s etudami, které rozebírají vztahy Čechů a Slováků. „Brno mám rád a cítím sa tu doma.“ „Jsi obyčejný imigrant!“

Čecháčci a Čoboláci — Filip Teller & Pavol Seriš

Přednášky

Diskuze s Arnoštem Novákem
Sobota, 18:00 

Arnošt Novák působí na Fakultě humanitních studií UK a je jedním ze zakladatelů pražského sociálního centra Klinika. Nedávno vydal knihu Tmavozelený svět, ve které mapuje radikálně ekologická hnutí po roce 1989. Některá z témat své knihy nám přiblíží v sobotní pestrovečerové přednášce.

Diskuze s Arnoštem Novákem

Ochrana přírody není teror aneb zachraňme Moravskou Amazonii (David Číp)
Pátek, 19:30 

Rovná se praktická ochrana přírody ekoterorismu? Nebo může péče o přírodu harmonicky souznít s životem naší společnosti? Je třeba se o přírodu starat nebo jí jen dávat prostor?

Jaké jsou příběhy z praxe ochránce přírody na jižní Moravě?

A jak je to s ochranou naší přírodní perly – luhů Moravské Amazonie? Jsou dnes vlastně chráněny? Byly a jsou plány na vyhlášení národního parku či chráněné krajinné oblasti nereálné? Byla by taková ochrana slučitelná se životem lidí v regionu?

Přijďte o tom a mnohém dalším diskutovat s Davidem Čípem, předsedou ZO Českého svazu ochránců přírody Jaro Jaroměř a jedním z tahounů Koalice proti palmovému oleji.

Ochrana přírody není teror aneb zachraňme Moravskou Amazonii (David Číp)

Workshopy

DIY kosmetika
Sobota, 14:00 

Nechce se vám kupovat chemii za těžké prachy a s pochybnými následky? Přijďte si vyzkoušet pár ultra-jednoduchých vychytávek, které vám ušetří čas (ta cesta do drogerky…), peníze (nekecám!) a ještě prospějí vašemu zdraví!

Pestrovečer letos nabízí jedinečnou příležitost inspirovat se, dovědět se spoustu nového i posdílet vlastní zkušenost – a navíc si i něco malého vyrobit a odnést:

  • deodorant
  • víceúčelová mast
  • balzám na rty
  • mýdlo
  • zubní pastu
  • … (dle přání a dostupných surovin)

Uzavíratelné nádobky sebou!

Jelikož budeme mít ty nejkvalitnější suroviny, účast na výrobě je lehce zpoplatněna (50kč) – ale můžete přijít i jen tak na čumendu ?

DIY kosmetika

Doprovodné akce

Čajovna
Sobota, 18:00 

V letošním roce pro Vás opět Jirka připraví čajovnu, kde si můžete dát nejen různé druhy čaje, ale také medovinu či FAIR TRADE kávu s guaranou i bez. Kdo by potřeboval více nakopnout, pro toho máme připraveno pražené anebo třeba citronové maté. Pro hladové bude připraven stylově chleba s medem.

Čajovna

Ekostan
Sobota, 14:00 

Prezentace Hnutí Brontosaurus, kde můžete koupit „dárek přírodě“ a získat informace o průběhu naší celoroční činnosti.

Ekostan

Bleší trh
Sobota, 14:00 

Přijďte prodat, co už nepotřebujete a koupit, co se Vám zalíbí. Výtěžek z blešího trhu bude věnován na benefiční účely.

Bleší trh

Kontakt

Hnutí Brontosaurus Podluží

pestrovecer@gmail.com
pestrovecer.cz

Kulturní dům Mikulčice

Mikulčice 500
696 19
48.8196611N, 17.0509381E

Napište nám