Program

Pátek

19:00 Slovácko: krajina v ohrožení Panelová diskuze
Cimbálová muzika Koncert

Sobota

13:00 Bleší trh + swap Doprovodná akce
13:00 Čajovna Doprovodná akce
13:00 Minijarmark organizací Doprovodná akce
13:00 Umělecké a osvětové výstavy Doprovodná akce
13:00 Ekostan Doprovodná akce
13:00 Výroba svíček Workshop
15:00 8lidí: Press Paradox Divadlo
16:30 Vernisáž + aukce obrazů Doprovodná akce
17:00 Dezinformace o environmentálních tématech Přednáška
17:00 Atelier ptačí budka Workshop
18:30 Cesty k řešení environmentální krize Debata
19:30 Ekström kvartett Koncert
Mário Bihári s kapelou Koncert
Tammy & The YOUniverse Koncert
Tygroo Koncert

Hudba

Mário Bihári
Sobota 

Výjimečný romský umělec. Od osmi let je nevidomý. Jako fenomenálního akordeonisty a pianisty si ho jako první všimla Zuzana Navarová, sám založil romskou kapelu Bachtale Apsa, se kterou vydal dvě desky a odehrál přes 200 koncertů doma i ve světě. Ztělesňuje spojení romského hudebního cítění s klasickou, folkovou i moderní elektronickou hudbou, popem a jazzem.  Zcela ojedinělým zážitkem je jeho sólové vystoupení. Pokaždé trochu jiné, vždy však strhující.

Mário Bihári

Ekström Kvartett

Hudebně odvážná sestava břeclavských muzikantů. Kapela představí svůj žánrový posun od akademičtějšího jazzu k jeho živelnější podobě. Změnu s sebou nese zapojení zvuku elektrické kytary a obsazení zpěváka do původně instrumentální sestavy, kterým je Lubor Schmidt známý ještě z legendární kapely Zelená kočka, jež před lety kralovala pódiu i břeclavského EmM klubu. Zakládájícím a nosným členem kvartettu je ostatně skvělý saxofonista Tomáš Kudlík, který dechové party obstarával mimo jiné i se Zelenou kočkou.

Ekström Kvartett

Tammy & The YOUniverse
Sobota theyouniverse.online 

Slovenská blues-rocková střela s nezapomenutelnou zpěvačkou Tammy Nižanskou a skvělým kytaristou Jergušem Oravcem. The Youniverse tvoří nové hudební a vizuální světy. Těšte se na alternativní elektro blues inovované psychedelickými, funk a rap prvky, smyslný zpěv a extatické pohyby.

Tammy & The YOUniverse

Tygroo
Sobota bandzone.cz 

Kapela Tygroo vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hiphop, ale také dubstep a další elektronická hudba. To vše hrají na akustické nástroje, především dechy a bicí, což kapele dodává velmi výraznou barvu a energii, jejíž vlny vás zanesou tu do New Orleans, tu na Guču nebo do Oděsy, tu do zas newyorského metra. Přijďte si poslechnout Klezmer-Funk, Balkan-Jungle, Jazz-Dubstep, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco a kdo ví co ještě!

Tygroo

Workshopy

Výroba svíček
Sobota, 13:00 

S Jirkou, naším čajovníkem a zároveň včelařem, si můžete vyrobit  motané i do forem odlité svíčky. Pravý voňavý včelí vosk nám dodá místní včelařský kroužek Lužice.

Výroba svíček

Doprovodné akce

Ekostan
Sobota, 13:00 

Prezentace Hnutí Brontosaurus, kde můžete koupit „dárek přírodě“ a získat informace o průběhu naší celoroční činnosti.

Ekostan

Divadlo Press Paradox
Sobota, 15:00 8lidi.cz 

Autorská inscenace tvůrčí skupiny 8lidí vychází z události, která nedávno otřásla mediálním světem. Ruský novinář Arkadij Babčenko, žijící v emigraci v Ukrajině, se stal obětí vraždy. Stopy po jejím objednavateli vedly do Babčenkovy domoviny, do vysokých vrstev ruské společnosti. Novinářská obec přišla o dalšího kolegu, který byl coby nepohodlný kritik Putinova režimu jednoduše odstraněn. 

Tak by se celá situace jevila, pokud by ovšem den po oznámení novinářovy smrti nevystoupil živý Arkadij Babčenko na tiskové konferenci a neoznámil, že se jednalo o operaci ukrajinské tajné služby, která se skrz fingování Babčenkovy smrti pokusila zadavatele vraždy dopadnout.

Co dnes uvádí novináře v ohrožení? Kdy dát přednost bezpečí a kdy navzdory veškerému riziku dodržet novinářskou etiku? A kdo vlastně je Arkadij Babčenko?

Představení je součástí projektu Nová síť 2020, vzniklo v Divadle DISK. 

8lidí: Petr Erbes, Nina Jacques, Boris Jedinák, Anna Klimešová, Viktorie Vášová, Vendula Bělochová, Karolína Kotrbová, Zuzana Sceranková

Hudba: Ian Mikyska

Produkce: Emílie Formanová, Alice Kofláková

 

Divadlo Press Paradox

Bleší trh
Sobota, 13:00 

Přijďte prodat, co už nepotřebujete a koupit, co se Vám zalíbí. Výtěžek z blešího trhu bude věnován na benefiční účely. Letos přidáváme i „swap“ stůl – přines a vyměň!

Bleší trh

Čajovna
Sobota, 13:00 

V letošním roce pro Vás opět Jirka připraví čajovnu, kde si můžete dát nejen různé druhy čaje, ale také medovinu či FAIR TRADE kávu s guaranou i bez. Kdo by potřeboval více nakopnout, pro toho máme připraveno pražené anebo třeba citronové maté. Pro hladové bude připraven stylově chleba s medem.

Čajovna

Kontakt

Hnutí Brontosaurus Podluží

pestrovecer@gmail.com
pestrovecer.cz

Kulturní dům Mikulčice

Mikulčice 500
696 19
48.8196611N, 17.0509381E

Napište nám