Kapely:

Pátek:

JAM SESSION KA-TET a JASMÍN

Můžete se těšit na poloakustickou jamovačku kapel, které se v minulosti již na Pestrovečeru ukázaly, a to právě v rámci pátečního programu. Od roku 2011, kdy spolu naposled hromadně a před zraky veřejnosti vystoupili na jednom pódiu, uběhl již nějaký ten pátek a pánové si řekli, proč si spolu zase jednou nezahrát?

jasmín

V pátek 3. 3. 2017 od 20:00 v přízemí KD Mikulčice.

Sobota:

ŠROTI

Rocková skupina Šroti z Dolních Bojanovic vznikla v roce 2006 a od počátku se prezentuje výhradně vlastní tvorbu s českými texty. Na svém kontě má přes 90 vystoupení u nás i v zahraničí (Slovensko, Rakousko) a řadu úspěchů z nejrůznějších soutěží jako např. “Elektrika je cool“ v r. 2012 či “Naděje Beatu“ v r. 2014. Představila se rovněž na celé řadě festivalů a bodovala i v hitparádách rádií JIH a Čas.
Šroti vydali doposud tři studiová alba – “Šroti na startu“ (2007), “Před usnutím“ (2012) a “Stromy moruší“ (2015). V loňském roce oslavili 10 let od svého založení vyprodaným open-air koncertem v areálu Pod búdama v Mutěnicích, uvedli videoklip k singlu “Malovat“ a na sklonku roku v rámci akustického vystoupení ve vysílání Rádia JIH zveřejnili nový singl “Citadela“.

šroti

SLOVAK BLUES PROJECT

Slovak Blues Project založil v roce 2015 slovenský bluesman Ľuboš Beňa a spojuje v něm různé generace hudebních příznivců tohoto, pro vznik moderní hudby zásadního, stylu. Formace vystupuje jako duo, trio nebo band. Nabízí sólová vystoupení jednotlivých interpretů, jejich kombinací a společného závěrečného jam-session. Repertoár je sestaven z tradičních a moderních forem amerického blues a vlastních originálních kompozic.

Slovak Blues Project zvítězil v mezinárodních soutěžích Blues Aperitiv 2016Slovakian Blues Challenge 2016 a XIII Galicja Blues Festival 2016 v polském Krosně.

slovak blues project

FUNKY CHICKEN

Zrod kapely Funky Chicken se datuje do roku 2014, kdy se na jamsessionu potkali zakládající zpěvák a klávesista. Oslovili další hudebníky, kteří chtěli hrát funky od známých světových kapel. Později se kapela vydala cestou autorských věcí. Začala vytvářet písně plné humoru a překvapivých zvratů. Členové kapely doufají, že stejně jako se při skládání baví oni, budou se bavit také posluchači.

Funky Chicken přinášejí posluchači autentický zvuk, mísící prvky funkové scény 70. let s prvky současnými.

funky chicken

CIRCUS PROBLEM

Circus Problem se z buskerské kapely stal velmi rychle jednou z nejvyhledávanějších kapel české klubové a festivalové scény. Stovky míst, stovky pódií, klubů i festivalů. Tisíce fanoušků, kteří dokáží udělat největší kotel a mejdany protančené až do ranních hodin. S neuvěřitelnou energií a skvělým zvukem zahraný disco-balkan kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house. Alba „Born not typical“ se prodaly tisíce kusů a doprovodilo ho několik videoklipů. V říjnu 2016 pokřtila kapela nové album ,,Inner fools“, které je jasným potvrzením toho, že Circus Problem jsou tak trochu blázni.

gssy1j93rp1464625676

V sobotu 4. 3. 2017 od 20:00 v sále KD Mikulčice.


Divadlo

„Musíš umět dát ránu od srdce!“ říká Ruki svému kamarádu Hansovi ve hře Cikánský boxer. Monodrama vychází ze skutečného příběhu boxerské hvězdy Johanna Trollmanna, zvaného „Rukeli“. Ten se stal roku 1933 mistrem Německa v polotěžké váze. Titul mu však byl později kvůli jeho romskému původu odebrán. Svůj poslední zápas Johann Trollmann absolvoval jako karikatura „árijského“ boxera s odbarvenými blond vlasy a napudrovaným obličejem. V roce 1943 byl zavražděn ve Wittenberge, pobočním táboře koncentračního tábora Neuengamme.

cikansky_boxer_plakat_web

V sobotu 4. 3. 2017 od 16:00 v sále KD Mikulčice.


 

Přednášky

Pátek:

Přednáška Jana Blažka na téma ,,Půda a my“.

Věděli jste, že významná většina zemědělské půdy v ČR patří velkým domácím a nadnárodním koncernům? Víte, jaká to s sebou nese rizika a proč bychom se neměli tak snadno vlastnictví půdy vzdávat?

Jan Blažek, který se tématem vlastnictví zemědělské půdy intenzivně zabývá, svůj výklad doplní celou řadou příkladů nejen od nás, ale i ze zahraničí a je připraven zodpovědět vaše dotazy.

3. 3. 2017 od 20:00 v suterénu KD Mikulčice.

Sobota:

Tešte se na přednášku mladého politického aktivisty Jakuba Čecha z Prostějova s podtitulem ,,Jakub Čech a formy komunálního aktivismu“.

4. 3. 2017 od 18:00 v čajovně, přízemí KD Mikulčice. 


 

Bleší trh

Přijďte prodat, co už nepotřebujete a koupit, co se Vám zalíbí. Výtěžek z blešího trhu bude věnován na benefiční účely.

plakat blesak

V sobotu 4. 3. 2017 od 14.00 v přísálí KD Mikulčice.


Osvětové výstavy

I v letošním roce pro vás máme připraveny zajímavé výstavy v osvětovém duchu!

Svou spolupráci nám přislíbilo hned několik neziskových organizací, mezi nimiž jsou i brněnský spolek Mezigenerace, z. s., který se zaměřuje na propojování generací formou nejrůznějších společných aktivit nebo Nadační fond Šance pro Tebe, s nímž se budeme v průběhu celého roku 2017 aktivně podílet na podpoře teprve dvouleté Kačenky Michálkové z Popic u Znojma, která od listopadu 2016 statečně bojuje s lymfoblastickou leukémií.

Pro aktuální informace sledujte náš Facebook.

V sobotu 4.3. 2017 od 14.00 v přísálí KD Mikulčice.


Umělecké výstavy a vernisáž

V umělecké části naší výstavy se představí tito umělci se svými díly:

Petr Bulava, Robin Michenka, Romana Horáková, Iveta Laušová, Petra Vlčková, Hana Olivová, Vendula Bělochová, Jiří Miškeřík, Kamila Reichmannová, Dominika Prášková, Antonín Průdek, Martin Pavka.

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 4. 3. 2017 v 17.30 v suterénu KD Mikulčice.


Workshopy

Pro letošní rok chystáme skutečně zajímavé mezigenerační workshopy.

Těšit se můžete na výtvarné práce s naší arménskou kamarádkou Shushan, ale také na háčkovací workshop s Dianou.

Věříme, že všichni návštěvníci právě v rámci háčkovacího workshopu přiloží ruku k dílu a pomohou nám společně nastartovat celoroční benefiční projekt, jímž chceme podpořit 2 letou Kačenku Michálkovou z Popic u Znojma, jíž byla v listopadu roku 2016 diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie.

Sledujte, sdílejte na Facebooku a šiřte mezi své přátele tuto informaci. Ale hlavně – buďte na letošním Pestrovečeru a zapojte se do sobotního háčkovacího workshopu. Cílem našeho společného snažení bude uháčkovat základ “ŠÁLY PRO KAČENKU“, kterou budeme v průběhu roku 2017 předávat na dotvoření mezi vybranými dětskými domovy a domovy pro seniory.

13653228_1103310633049205_7170150491744616064_o
Na 14. Pestrovečeru v březnu 2018 šálu vydražíme a výtěžek s pomocí Nadačního fondu Šance pro Tebe věnujeme právě Kačence Michálkové a její rodině, která se ze všech sil snaží pro svou dceru vytvořit ty nejlepší podmínky pro úspěšnou léčbu.

16807117_1303158756397724_2565601282442375070_n

Háčkovací workshop může vzniknout díky podpoře paní Hany Drozdové a týmu prodejny Zapleteno, která ochotně věnovala materiál, z něhož naši šálu můžeme začít plést. 

Děkujeme!

V sobotu 4. 3. 2017 od 17.00 (a pak průběžně) v suterénu KD Mikulčice.


 

Ekostan

Prezenatce Hnutí Brontosaurus, kde můžete koupit „dárek přírodě“ a získat informace o průběhu naší celoroční činnosti.

V sobotu 4. 3. 2017 od 14.00 ve vstupní hale KD Mikulčice.