Program

Pátek

19:30 Příběhy nezávislého zpravodajství VOXPOT Přednáška
Jasmín Koncert

Sobota

14:00 Bleší trh Doprovodná akce
14:00 Výstava Ženy bez hranic Doprovodná akce
14:00 Výstava o fair trade Doprovodná akce
14:00
Hlava na hlavě – aneb pravda o velkochovech
Doprovodná akce
14:00 Ekostan Doprovodná akce
14:00 Výroba plátěných sáčků Workshop
16:00 Malý princ Divadlo
17:30 Umělecké výstavy a vernisáž Vernisáž
18:00 Výroba svíček Workshop
18:00 Mojmír Vlašín: Dobrodružství ochránců  jihomoravské přírody Přednáška
18:00 Čajovna Doprovodná akce
19:30 Květy Koncert
Puding pani Elvisovej Koncert
Čankišou Koncert
LetRouRou Koncert

Hudba

Jasmín
Pátek bandzone.cz 

Jak vznikla kapela Jasmín:

„Tak budem hrát ve zkušebně bývalých Ka-tet, tam co sú ti brontosauři…“ Zaznělo kdesi v pravěku a kapela ve složení Ing. Ludvík Maxmilián Balát (tehdy zvaný „Luďa“), Mgr. Dušan Slačka (kterému říkali „Dušan“) a Stanislav Klín (žijící v těch časech jakožto člověk zvoucí „Marián“) měla kde vyluzovat své alternativněrockovědžezověmagickorealistické pazvuky.

Jasmín

Květy
Sobota bandzone.cz 

Ačkoliv je hudba skupiny Květy experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrostl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilantní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.

Kapela se časem dostala do mnoha zemí (Srbsko, Rakousko, Polsko, Francie, Holandsko).
Od roku 2004 vydává svoje alba u Indies Scope. Téměř za všechna byla nominována na cenu Anděl, třikrát (2006, 2009, 2015) také cenu získala.

Květy

Puding pani Elvisovej
Sobota bandzone.cz 

Slovenský hudební projekt Puding pani Elvisovej vás roztančí tak, jak už to několik let dobře zvládá na festivalech i v malých klubech.  Těšit se můžete i na zábavný VJing a proslulou zpěvačku Slivku.

Puding pani Elvisovej

Čankišou
Sobota bandzone.cz 

Po dlouholeté pauze se na mikulčické pódium vrací legendární tančírna lidu Čanki se svou nezaměnitelnou energií a Karlem Heřmanem jako jedinečným lídrem a zpěvákem. Těšíme se na shledání, na závěr protančíte střevíce a proskáčete parkety!

Čankišou

LetRouRou
Sobota bandzone.cz 

LETROUROU je mladá kapela uchvácená starou hudbou, která vás strhne blues-rokenrolovou tvorbou se vším všudy. Jejich poctivý repertoár je inspirovaný hudebními ikonami minulého století jako The Doors, Muddy Waters, či Rolling Stones. LetRouRou tak nabízí ke konzumu syrovost rokenrolu a hořkost blues s notnou dávkou psychedelie. Chemii vznikající na koncertech pocítíte až v morku kosti a budete se cítit součástí onoho kolosu zvaného ROKENROL.

LetRouRou

Divadla

Divadelní představení Malý princ
Sobota, 16:00 jatojsem.cz 

Divadlo jednoho herce, který na starém kočárku, s pomocí loutek a hudby, vypráví o svém setkání s Malým princem. 

Letos na Pestrovečer zavítá Víťa Marčík mladší, mladý umělec, který je autorem scénáře a podílí se i na výrobě svých loutek.

Divadelní představení Malý princ

Přednášky

Příběhy nezávislého zpravodajství VOXPOT
Pátek, 19:30 

Zjistěte jaké je to točit reportáže o blokádě Bělověžského pralesa nebo bojích o osudu těžby uhlí. O tom, jak se v Maďarsku vytrácí demokracie. Nebo jak se natáčí mezi skupinami balkánských nacionalistů či islamistů. O tom, jak se v reportážích hledá pravda a jak ji dostat k veřejnosti.
Přijďte se dozvědět o tom jak pracuje nezávislá je skupina reportérů, kameramanek, skladatelů, střihaček a grafiků, kteří tvoří reportáže o politice, společnosti a kultuře v propojeném světě. Přednášet a diskutovat bude Vojtěch Boháč.

Příběhy nezávislého zpravodajství VOXPOT

Mojmír Vlašín: Dobrodružství ochránců jihomoravské přírody
Sobota, 18:00 

Proč nejsou lužní lesy kolem soutoku Moravy s Dyjí doposud řádně chráněny? Proč zde selhalo už několik pokusů vyhlásit chráněnou krajinnou oblast? Kdo jsou její odpůrci? Jaké největší prohřešky vůči jihomoravské přírodě jsme v poslední době napáchali?  Byla to likvidace luhů pod Pálavou? Vysílač v CHKO Pálava? A co hrozí dnes? Třeba kanál Dunaj-Odra-Labe? A co s tím?
Jak dobrodružné je pracovat ochraně přírody? Co znamená neustoupit  mnohým lidem a jejich zájmům a hájit právo na zdravé životní prostředí?
Diskuse s ochranářem Mojmírem Vlašínem z Ekologického institutu Veronica, který v této oblasti působí už desítky let a byl mimo jiné mluvčím blokády Šumavského národního parku.

Mojmír Vlašín: Dobrodružství ochránců  jihomoravské přírody

Workshopy

Výroba plátěných sáčků
Sobota, 14:00 

Přijďte si ušít sáček na potraviny a zrecyklujte třeba starou košili. Workshop povede lektorka výtvarného ateliéru a blogu Ptačí budka.

Výroba svíček
Sobota, 18:00 

S Jirkou, naším čajovníkem a zároveň včelařem, si můžete vyrobit  motané i do forem odlité svíčky. Pravý voňavý včelí vosk nám dodá místní včelařský kroužek Lužice.

Výroba svíček

Doprovodné akce

Hlava na hlavě – aneb pravda o velkochovech
Sobota, 14:00 hlavanahlave.cz 

Prezentace (včetně 3D brýlí), info stánek a petice od Nesehnutí.
Podívejte se blíže na utajovanou tvář potravinového průmyslu. Velkochovy jsou neodmyslitelnou součástí dnešního potravinového průmyslu. Přesto, že jsou všude kolem nás, často o nich ani nevíme. Ovlivňují naše zdraví, ráz krajiny, planetu a také životy milionů hospodářských zvířat. Díky nim sice máme dostatek levného masa, mléka i vajec, zároveň jsou však místem, kde žijí zvířata hlava na hlavě v těžko představitelných podmínkách.

Hlava na hlavě – aneb pravda o velkochovech

Ekostory – promítání dokumentu
Sobota ekostory.cz 

Dokument mapující příběh ekologického hnutí od jeho prvopočátků až po jeho vrchol kolem Sametové revoluce. Získáte vhled do vývoje občanské společnosti a angažovanosti na pozadí ekologického hnutí a starosti o životní prostředí v českých zemích. Do společenských a politických kontextů zasvěcuje komentář, téma doplňují bohaté filmové a fotografické archivy. Nechte se překvapit barvitostí našich dějin a nápaditostí lidí, kterým záleželo a záleží na ochraně přírody a životního prostředí.

Ekostory  – promítání dokumentu

Výstava o fair trade
Sobota, 14:00 nazemi.cz 

Výstava organizace NaZemi přibližuje základní problémy spojené s mezinárodním obchodem a představuje fair trade jako jedno z řešení nepříznivé situace pěstitelů a řemeslníků v zemích globálního Jihu.

Výstava o fair trade

Ekostan
Sobota, 14:00 

Prezentace Hnutí Brontosaurus, kde můžete koupit „dárek přírodě“ a získat informace o průběhu naší celoroční činnosti.

Ekostan

Ženy bez hranic
Sobota, 14:00 zenskaprava.cz 

Výstava silných příběhů žen z celého světa ilustrované známou ilustrátorkou Toy Box.

Ženy bez hranic

Bleší trh
Sobota, 14:00 

Přijďte prodat, co už nepotřebujete a koupit, co se Vám zalíbí. Výtěžek z blešího trhu bude věnován na benefiční účely.

Bleší trh

Čajovna
Sobota, 18:00 

V letošním roce pro Vás opět Jirka připraví čajovnu, kde si můžete dát nejen různé druhy čaje, ale také medovinu či FAIR TRADE kávu s guaranou i bez. Kdo by potřeboval více nakopnout, pro toho máme připraveno pražené anebo třeba citronové maté. Pro hladové bude připraven stylově chleba s medem.

Čajovna

Kontakt

Hnutí Brontosaurus Podluží

pestrovecer@gmail.com
pestrovecer.cz

Kulturní dům Mikulčice

Mikulčice 500
696 19
48.8196611N, 17.0509381E

Napište nám